عمده‌ترین دلایل استقبال از SMS را مي‌توان در صرفه اقتصادی، اطلاع‌رسانی آزاد، امنیت نسبی و پاسخگویی به نیازها و ارائه خدمات دانست. در نتیجه با در نظر گرفتن کارکردهای SMS به‌عنوان رسانه در امور اطلاع‌رسانی، تبلیغاتی، فعالیت‌های شخصی و محرمانه، پاسخ خودکار، برگزاری مسابقه و قرعه‌کشی، مي‌توان از استقبال مردم بهره‌مند شد، البته این روش بازاریابی نیز مثل همه روش‌هاي دیگر معایبی نیز به همراه دارد:

 

  • مزايا

دسترسی آسان به مشتری
این روزها همه با خودشان گوشی تلفن همراه دارند. روز به روز تعداد افرادی که کانال‌هاي ارتباطی آنها از طریق تلفن همراه توسعه مي‌یابد، در حال افزایش است. این مساله فرصتی را به وجود مي‌آورد تا افرادی که کسب و کاری دارند در هر موقعیتی به مشتری خود دسترسی داشته باشند. با بازاریابی هدفمند برای مشتریانتان مي‌توانید کسب‌وکار خود را با صرف هزینه و زمان کمتر توسعه دهید.
سریع و همگانی بودن
بهتر است فعالیت‌هاي بازاریابی پیامکی هدفمند باشد و تنها مشتریانی را مدنظر قرار دهد که در کسب‌وکار در ارتباط با شما هستند و دوست دارند اخبار کاری شما را بشنوند، در این صورت به افرادی نزدیک مي‌شوید که تمایل دارند از تلاش‌هاي شما برای انجام کسب‌وکار مطلع شوند و نقش مهمی در موفقیت بازاریابی پیامکی ایفا مي‌کنند. در بازاریابی پیامکی، یک پیام کوتاه برای مشتری ارسال مي‌شود که لازم است فرد مورد‌نظر تنها چند ثانیه برای خواندن آن زمان صرف کند، در حالی که در بازاریابی اینترنتی یا پستی، بیشتر افراد ایمیل‌ها را نمی‌خوانند یا ممکن است پیام شما به spam فرستاده شود.
هزینه کم، بازدهی بالا
طبق آمارهای جهانی، احتمال باز کردن متن تبلیغات پیامکی (اگر ارسال به صورت هدفمند و با اجازه مشتری باشد) 97 درصد است و بیشتر پیام‌ها در اولین ساعتی که آن را مي‌فرستید، خوانده مي‌شوند. این کار بسیار موثر است و میزان بازدهی 20 تا 70 درصد دارد (میزان بازدهی بازاریابی اینترنتی تنها 15 درصد است.) به علاوه، نسبت به دیگر روش‌هاي بازاریابی که قبلا استفاده مي‌کردید، هزینه بسیار کمتری دارد.
بالا بودن میزان یادآوری و به‌خاطرسپاری پیام
چون این پیام‌ها به طور مشخص و به وسیله شخصی‌ترین رسانه ارسال مي‌شود، در ذهن گیرنده پیام نقش مي‌بندد و از قدرت اثرگذاری بالایی برخوردار است.
امكان ذخیره‌سازی پیام و ارسال آن برای دیگر افراد
در صورتی كه پیام دارای جذابیت باشد و محتوای آن افراد را به ارسال آن تشویق كند، بازاریابی ویروسی محقق مي‌شود كه می‌تواند كارایی تبلیغات را به صورت تصاعدی افزایش دهد و شركت را از مزایای بی‌شمار آن منتفع سازد.
افزایش وفاداری مشتری
انجام یک تجارت موفق با مشتری یعنی تکرار معامله برای دفعات بعد. بازاریابی پیامکی با میزان بازدهی بالاتر باعث مي‌شود مبنای جدیدی در روابط با مشتری ایجاد کنید و همچنین مشتری‌هاي فعلی خودتان را به موقع از تلاش‌ها و معاملات خود مطلع کنید. اطلاعات به موقع و هدفمند باعث مي‌شود مشتری برای معامله‌هاي بعدی بیشتر به شما مراجعه کند، به خصوص مشتری‌هایی که دایما با موبایل‌هایشان سروکار دارند.

  • معايب

محدودیت فضای تبلیغ
پیامک‌هاي تبلیغاتی به شرکت‌هاي تبلیغ‌کننده فضای تبلیغاتی کمی مي‌دهد؛ یعنی با کمترین تعداد کلمات باید پیام خود را برسانند و به علاوه نمی‌توانند جلوه‌هاي صوتی یا تصویری به پیام‌هاي خود اضافه کنند؛ این مساله خلاقیت تبلیغ‌کننده را از بین مي‌برد.
تکرار ناپذیری
از دیگر معایب بازاریابی پیامکی این است که برخلاف تبلیغات رادیو و تلویزیون نمی‌توان آن را بارها تکرار کرد، مگر اینکه هر بار از متن‌هاي مختلفی استفاده شود، البته این کار نیز اثر اولیه را نخواهد داشت.
پی‌گیر نبودن مشتری
در نهایت، درگیر کردن مشتری در امور بازاریابی و تشویق وی برای دریافت مستمر پیام‌هاي شرکت شما روی گوشی موبایل، همیشه کار آسانی نیست. پیام‌هایی که بدون اجازه مشتری فرستاده مي‌شوند، معمولا مورد توجه قرار نمی‌گیرند و احتمال این که مشتری آن را باز نکند زیاد است.

مریم رضایی / روزنامه دنیای اقتصاد